Pendik/ İstanbul info@dorakademi.com

Sadece İngilizce Bilerek Gezilecek Yerler

Herkesin bildiği gibi İngilizce dünya dili haline gelmiştir. İş ve okul hayatında hatta günlük yaşantınızda da sıklıkla İngilizceyle karşılaşırsınız. İngilizce öğrenmenin en etkili yolarından biri de hiç şüphesiz yurtdışına çıkmaktır. Günlük hayatta sürekli İngilizce ile karşı karşıya kalmanız sayesinde hem dilin farklı kalıplarına hem aksanına hem de konuşma biçimine hakim olursunuz.

Peki İngilizce öğrenmek için hangi ülkelere gidilmeli ? Veya orta seviyedeki İngilizcenizi hangi ülkelere giderek geliştirebilirsiniz ? Sadece İngilizce bilerek gezilmesi mümkün olan ülkeler hangileri ?

İngiltere

İngiltere

Tabii ki İngilizce demişken İngilizcenin anavatanını ilk sırada saymak gerek. İngiltere tarihi dokusu, etnik mimari ve kültürü ile herkesin gezip görmek isteyeceği ülkelerden biridir. Burada İngilizceyi öğrenmenin en güzel yollarından biri orada yaşayan yerli ailelerden birinin yanında yaşamaktır. İngiltere’ye giden öğrencilerden büyük bir çoğunluğu da aile yani konaklamayı tercih etmektedir. İngiltere nezaketin ve kibarlığın hakim olduğu en nezih ülkelerinden biridir. İngiltere de gezebileceğiniz müzeler ve tarihi mekanlar da oldukça fazladır. Aynı zamanda sıklıkla sergilenen tiyatrolara da katılmalısınız. Bu sayede İngilizce öğrenirken keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD)

Amerika Birleşik Devletleri (ABD)

İngilizce denilince akla gelen ülkelerin başında ABD gelir. En gelişmiş ve popüler ülkelerden biridir. Verdiği kaliteli eğitimlerle ileri seviye bir İngilizce öğrenmenize olanak sağlarken öğrencilerin ilgi alanlarına önem vermesi, bu alanlara yönelik eğitimler vermesi sayesinde öğrencilerin gözdesi haline gelmiştir. Ancak ABD’ de yaşam, diğer ülkelere göre biraz daha pahalıdır. Bu yüzden cebinize uygun eyaletlerden birine yerleşmeye dikkat etmelisiniz.

Kanada

Kanada

Yaşanabilirlik ve sunduğu imkanlar sayesinde kesinlikle tercih listenizin başında yer almalıdır. Kanada da yaşam oldukça uygundur. Her bütçeye hitap edebilecek eyaletlerden birini rahatlıkla seçebilirsiniz çünkü her eyalet kendi içinde görülmesi gereken eşsiz ve büyüleyici güzelliklere sahiptir. Kanada dil açısından da avantajlar ülkesidir. İngilizcenin yanında Fransızca da öğrenebilirsiniz. Kanada da eğitim görenler kanada vatandaşlık hakkına da sahip oluyor.

Malta

Malta

Türkiye’ye konumu itibariyle en yakın olan ada ülkelerinden biridir. Türkiye’den 2.5 saat uzaklıkta olması sayesinde bir çok öğrencinin tercihleri arasındadır. Görülmesi gereken tarihi mimarilere ve eşsiz sahillere sahiptir. Bir ada ülkesi olması sayesinde tatil tadında geçen bir eğitim hayatına sahip olabilirsiniz. Büyüleyici güzellikleriyle size unutulması zor anlar yaşatacaktır. Ülkede geçim de gayet uygundur. Burada konaklamak isteyen öğrenciler dil okullarına ait pansiyonları veya öğrenci yurtlarını tercih ediyor. Eğitim kalitesi ve ülkeye hakim dilin İngilizce  olması sayesinde sevilen ülkelerden biridir.

İrlanda

İrlanda

İnsana huzur veren yemyeşil doğası, sakin ve güvenli eyaletleriyle ön plana çıkan bir ülkedir. Ülkede Türklerin ve Türk öğrencilerin sayısı oldukça azdır. Burada uzun yıllar eğitim gören öğrencilere çalışma imkânı sunan ülkelerden biridir. Ayrıca ülkede yaşam, diğer ülkelere göre çok daha uygundur. İngilizce öğrenmek veya İngilizcesini geliştirmek isteyen kişiler genel olarak İrlanda’nın başkenti olan Dublin’i tercih etmektedir. İrlanda turistik açıdan ise kesinlikle gezip görülmesi gereken rüya gibi bir ülkedir.

Avusturalya

Avusturalya

Ilıman bir iklime sahiptir. Dil eğitimi açısından en çok öğrenci alan ülkelerden biridir. Her bütçeye uygun kaliteli ama ucuz İngilizce eğitim programlarına sahiptir. Bu önemli etmen sayesinde en çok tercih edilen kıta ülkelerinden biridir. Sıcakkanlı ve misafirperver olan Avusturalya halkı, buraya gelen turistlerin hafızasında iyi bir yer ediyor. İngilizce dil eğitimi avantajının yanında öğrencilere çalışma izni de veriyor. Kültürü ve sahip olduğu imkanlarıyla gezip görülmesi gereken yerlerden biridir.